- Deze rode wijn van de beste druiven past perfect bij gerechten zoals Ossobuco of gestoofde kip in rode wijn
- Zijn oorsprong uit Piemonte maakt deze wijn tot een typisch voorbeeld van de wijnen uit de Oude Wereld
- Deze Italiaanse rode wijn is uitstekend geschikt
Dogliani Superiore Pianezzo Vigna Dei Prey - Boschis Francesco
Diese Aktion läuft bis zum 31.12.2030 23:59.
buy_12_save_5
verpakking!
Meer informatie over Dogliani Superiore Pianezzo Vigna Dei Prey - Boschis Francesco
De krachtige Dogliani Superiore Pianezzo Vigna Dei Prey van het huis Boschis Francesco glijdt met dicht robijnrood in het glas. In een roodwijnglas geschonken, onthult deze Oude Wereld rode wijn heerlijk complexe aroma’s van braam en pruim, afgerond door mineralen.
In de mond start de Dogliani Superiore Pianezzo Vigna Dei Prey van Boschis Francesco heerlijk droog, pittig en aromatisch. In de mond presenteert de textuur van deze krachtige rode wijn zich prachtig fluweelachtig, vlezig en dicht. In de afdronk begeestert deze wijn uit de wijnstreek Piëmont tenslotte met een mooie lengte. Opnieuw tonen zich nuances van pruim en braam. In de nasmaak voegen zich nog minerale tonen van de door kalksteen gedomineerde bodems toe.
Vinificatie van de Boschis Francesco Dogliani Superiore Pianezzo Vigna Dei Prey
Deze krachtige rode wijn uit Italië wordt geperst uit het druivenras Dolcetto. De druiven groeien onder optimale omstandigheden in Piëmont. De wijnstokken wortelen hier diep in bodems van kalksteen. Na de oogst komen de druiven snel in de kelder. Daar worden ze gesorteerd en voorzichtig gekneusd. Vervolgens vindt de gisting plaats in roestvrijstalen tanks bij gecontroleerde temperaturen. Op de gisting volgt een rijping van enkele maanden op de fijne lie, voordat de wijn uiteindelijk wordt gebotteld.
Spijsadvies bij de Boschis Francesco Dogliani Superiore Pianezzo Vigna Dei Prey
Deze rode wijn uit Italië dient bij voorkeur op een temperatuur van 15 - 18°C gedronken te worden. Hij is perfect geschikt als begeleider van gestoofde kip in rode wijn, ganzenborst met rode kool met gember en majoraan of gebakken kalfslever met appels, uien en balsamicosaus.
- Meer producten van Boschis Francesco