🍇 De Cademusa Grillo Sicilia van Cantina Ermes betovert met een elegante stijl en een lichte textuur die perfect is afgesteld
🍽️ Geniet van deze witte wijn ideaal bij aspergesalade of wokgroenten en maak uw maaltijd tot een feest
🌍 Deze exquise Grillo uit de zonnige wijnstreek Sicilië brengt de essentie van de Italiaanse wijncultuur direct in uw glas
verpakking!
Meer informatie over Cademusa Grillo Sicilia DO - Cantina Ermes
Met de Cantina Ermes Cademusa Grillo Sicilia komt een eersteklas witte wijn in het glas. Hierin toont hij een wonderbaarlijk briljante, lichtgele kleur. Het bouquet van deze witte wijn uit Sicilië boeit met nuances van kersenbloesem, kamperfoelie, acacia en sinaasappel. Juist zijn fruitige karakter maakt deze wijn zo bijzonder.
Deze Italiaanse wijn overtuigt met zijn elegant droge smaakprofiel. Hij werd met 3,2 gram restsuiker op de fles gebracht. Zoals men uiteraard bij een wijn boven de 4-eurogrens mag verwachten, betovert deze Italiaan ondanks alle droogheid met een uiterst fijne balans. Uitstekende smaak heeft niet per se restsuiker nodig. In de mond presenteert de textuur van deze lichtvoetige witte wijn zich aangenaam licht. Door de gematigde zuren streelt de Cademusa Grillo Sicilia het gehemelte met een zacht mondgevoel, zonder daarbij aan frisheid in te boeten. In de afdronk fascineert deze jeugdige wijn uit de wijnstreek Sicilië tenslotte met een mooie lengte. Opnieuw komen tonen van guave en physalis naar voren.
Vinificatie van de Cademusa Grillo Sicilia van Cantina Ermes
Bij deze wijn ligt de focus duidelijk op één druivenras, namelijk Grillo. Voor deze uitzonderlijk elegante cépagewijn van Cantina Ermes werd uitsluitend het beste oogstmateriaal gebruikt. Na de oogst komen de druiven zo snel mogelijk naar de perskelder. Daar worden ze gesorteerd en voorzichtig gekneusd. Vervolgens vindt de gisting plaats in een roestvrijstalen tank bij gecontroleerde temperatuur. Na de gisting rijpt de wijn enkele maanden op de fijne droesem, voordat hij uiteindelijk wordt afgetapt.
Spijsadvies voor de Cademusa Grillo Sicilia van Cantina Ermes
Deze Italiaan wordt het best goed gekoeld bij 8 - 10°C genoten. Hij past perfect als begeleider bij aspergesalade met quinoa, spaghetti met yoghurt-muntpesto of wokgroenten met vis.
- Meer producten van Cantine Ermes