🍷 De Bellezza Chianti Classico Gran Selezione DOCG overtuigt met een elegant en diep bouquet
🍽️ Een perfecte begeleider bij hartige gerechten zoals wildzwijn of gestoofd rundvlees
🌍 Uit de gerenommeerde regio Chianti Classico, bestaande uit Sangiovese en andere autochtone druivensoorten
verpakking!
Meer informatie over Bellezza Chianti Classico Gran Selezione DOCG - Castello di Gabbiano
Achter de naam van de druivensoort pure Supertuscan Bellezza Chianti Classico Gran Selezione van Castello di Gabbiano schuilt de betekenis schoonheid, die ook in de wijn tot uitdrukking komt.
Met een intense, donkere robijnrode kleur presenteert deze Italiaanse wijn zich in het glas. Het expressieve bouquet verwent met filigrane aroma's van rijpe rode bessen, citrusvruchten - ondersteund door noten van specerijen en vanille. Op de tong overtuigt deze rode wijn met zijn complexiteit en gelaagdheid, met kruidige aroma's en een vleugje tabak. De typisch scherpe zuurheid van de Sangiovese geeft deze wijn een zekere frisheid en harmoniseert prachtig met de elegante, zijdezachte tannines. Met een lang aanhoudende afdronk sluit deze rode wijn af.
Vinificatie van de Castello di Gabbiano Bellezza Chianti Classico Gran Selezione
De Sangiovese-druiven komen van 12 jaar oude wijnstokken en groeien op de beste locaties van Castello di Gabbiano. De zorgvuldige oogst en de strenge selectie in de wijnkelder worden uitsluitend met de hand uitgevoerd. Na de persing van de oogst fermenteert de druivenmoes in kleine roestvrijstalen tanks. Na de afgeronde gisting rijpt deze wijn gedurende 14-16 maanden in kleine en grote vaten van Franse eik (80% tweede gebruik, 20% nieuw).
Spijsadvies voor de Bellezza Castello di Gabbiano
Geniet van deze droge rode wijn uit Italië bij wild, pasta met truffel, lam, rijpe kaas en krachtige gerechten. Maar ook alleen in een groot Bourgogneglas is deze wijn een waar genot. We raden aan om deze rode wijn te decanteren.
Onderscheidingen voor de Chianti Classico Gran Selezione Bellezza Castello di Gabbiano
- Mundus Vini: Goud voor 2013
- Michael Godel: 93 punten voor 2013
- Meer producten van Castello di Gabbiano