• ♥ Momenteel 23.982 wijnen alleen voor jou! ♥
  • Persoonlijk advies!
  • Veilige verpakking!
  • Betrouwbare verzending!
Aroma's
braam , Zure kers en Vanille

🍷 De Turriga Isola dei Nuraghi Rosso IGT van Argiolas indrukwekkend met zijn volle en zijdezachte karakter dat ontstaat door een exquisite rijping in Franse barriques.

🍽️ Beleef harmonieuze genotmomenten bij wildgerechten, rundvlees en pittige Sardijnse kaas die perfect passen bij deze complexe wijn.

🌿 Uit autochtone druivensoorten zoals Malvasia Nera en Carignano wordt deze Sardijnse hooggenot vinnig en belichaamt het terroir van het eiland in elke fles.

4.50
(1)

Turriga Isola dei Nuraghi Rosso IGT - Argiolas

Italië Italië Sardinië (IT) Isola dei Nuraghi IGT (IT)

Jahrgang

9999
2013
2020
2021
6
12
24
Prijs per eenheid: 92.68 *
Turriga Isola dei Nuraghi Rosso IGT - Argiolas
Close
Persoonlijk!
Persoonlijk!
Persoonlijk!
Veilige
verpakking!
Persoonlijk!
Betrouwbaar!
De beste van Sardinië, met de...
Als een beetje jong, 2016 is een solide jaar voor deze robuuste Sardijnse klassieker.Niet zo memorabel als 2015, maar...
Als een beetje jong, 2016 is een solide jaar voor deze robuuste Sardijnse klassieker.Niet zo memorabel als 2015, maar nog steeds een koopje op dit prijspunt!
Tekst vertaald - Toon originele beoordeling
| 21-dec.-2020

Meer informatie over Turriga Isola dei Nuraghi Rosso IGT - Argiolas

De Turriga Isola dei Nuraghi IGT van Argiolas schittert in een donker robijnrood, in het glas bijna zwartrood. In de neus opent zich een rijk en complex boeket met aroma’s van zwarte bessen, donkere pruimen, bladeren van zwarte thee, gedroogde specerijen, geroosterde tonen, op de achtergrond leer, tabak en bosbessen. Vol, dicht en gelaagd in de mond, volmondig, met een fluweelzachte, zachte textuur, uitstekende structuur, met rijpe, vlezig aandoende tannines en goed geïntegreerde zuren. De afdronk is zeer lang en zeer aanhoudend.

De Turriga heeft een aanzienlijk bewaarpotentieel van meer dan 10 jaar. De kracht, complexiteit en volheid van deze Sardijnse topwijn hebben tijd op fles nodig om zich volledig te ontwikkelen. Ian d’Agata van Vinous raadt aan hem pas na drie tot vier jaar te drinken.

Vinificatie van de Turriga Isola dei Nuraghi IGT van Argiolas

De Turriga geldt onder experts als de beste rode wijn van Sardinië en is al vaak met de hoogste onderscheidingen bekroond. Het idee was om een grote Sardijnse wijn te creëren, uitsluitend van autochtone druivenrassen van het eiland, die lang kan rijpen, wat in samenwerking met top-oenoloog Giacomo Tachis uitstekend is gelukt. 

De Turriga wordt gevinifieerd uit Malvasia Nera, Carignano, Bovale Sardo en andere rode druivenrassen die groeien in de wijngaard Turriga van de familie Argiolas. Zorgvuldige selectie van de druiven, gevolgd door de temperatuurgecontroleerde gisting bij 28 tot 32 °C en maceratie met regelmatig overpompen van de most gedurende 16 tot 18 dagen. Rijping gedurende 18 tot 24 maanden in nieuwe Franse barriques en aansluitend nog eens 12 tot 14 maanden op fles. 

De Venus of “Turriga”, die het etiket siert, werd in 1935 in de wijngaarden van Argiolas gevonden. 

Schoteladvies voor de Turriga Isola dei Nuraghi van Argiolas

Geniet van deze bekroonde Sardijnse rode wijn als perfecte begeleider van everzwijnragout, wildgerechten van haarwild, zoals hertenbraadstuk, van smaakintensieve gerechten met rood vlees, rund en lam, wilde groenten, gegrilde eekhoorntjesbrood en typische Sardijnse paddenstoelensoorten, en natuurlijk bij gerijpte, pittige Sardijnse schapenkaas.

Wij raden aan de wijn 1 tot 2 uur van tevoren te openen en eventueel te karafferen.

Onderscheidingen voor de Turriga Isola dei Nuraghi van Argiolas

  • Gambero Rosso: 2 rode glazen voor 2013, 2012; 3 rode glazen voor 2011 en 2009
  • Duemilavini Bibenda: 4 trossen voor 2013; 5 trossen voor 2011
  • Vitae AIS: 3 ranken voor 2013; 4 ranken voor 2011
  • Veronelli: 94 punten, 3 sterren voor 2013
  • Doctor Wine: 95 punten voor 2013
  • Vinibuoni: 4 sterren voor 2013; kroon voor 2011
  • James Suckling: 96 punten voor 2013; 95 punten voor 2012 en 2011
  • Vinous: 93+ punten voor 2013
  • Wine Advocate Robert M. Parker: 93 punten voor 2013; 92 punten voor 2011

Harde feiten

Productsoort:
Categorie wijn:
Rode Wijn
Wijn kleur:
Rood
Smaak:
Aroma:
braam , Zure kers , Vanille
Textuur / Mondgevoel:
dicht , vlezig , fluweelzacht
Finale:
erg lang
Gelegenheid en thema:
Familiefeest , Cadeau voor goede vrienden , Open haard 's avonds , Verras kenners , Klantgeschenk , Vaderdag
Land:
Italië
Teeltgebied:
Sardinië (IT)
Subregio:
Isola dei Nuraghi IGT (IT)
Vloeren & Speciale lagen:
Kalk , Mergel , Klei
Alcohol in vol%:
14.5
Wijnzuurte in g/l:
5,3
Restsuiker ca. in g/l:
0,3
Optimale serveertemperatuur in °C:
15 - 18
Cuvée:
Druivensoort cuvée
Uitbreiding:
Klein hout
Details uitbreiding:
Barrique 225 l , Flessen opslag , Franse eik
Expansietijd in mon.:
38
Houdbaarheid in jaren van vintage:
12
Kwaliteitsclassificatie & predicaten:
IGT Indicazione Geografica Tipica
Oogst:
Handmatig plukken
Stijl:
Oude wereld
Past goed bij:
Donker eten , Pittige en hartige gerechten
Wijnglas aanbeveling:
Bordeaux-glas , Rood wijnglas
Inhoud in L.:
0,75
Flesdesign & uitrusting:
Bordeaux fles , klassiek
Sluiting:
Kurk
Allergenen en ingrediënten:
Bevat sulfieten en zwaveldioxide
Verdeler:
Argiolas SpA - Via Roma 28/30 - 09040 Serdiana CA - Italia
PID:
70235-IT-RW-BL-219-14.3
copy to clipboard
NACH OBEN