• ♥ Momenteel 23.830 wijnen alleen voor jou! ♥
  • Persoonlijk advies!
  • Veilige verpakking!
  • Betrouwbare verzending!
Niet beschikbaar
Sauvignon Collio - Draga
Niet beschikbaar
Aroma's
Vlierbes , mineraal en Peper
  • Deze witte wijn van de beste druiven past uitstekend bij gerechten zoals vruchtige endiviensalade of groentesalade met biet
  • Voor de liefhebber toont deze wijn uit Friuli-Venezia Giulia zijn druivensoorttypische en fruitige karakter
  • Deze Italiaanse witte wijn is uitstekend geschikt als harmonieuze zomerse wijn

Sauvignon Collio - Draga

Italië Italië Friuli Venezia Giulia (IT)
Dit product is momenteel niet beschikbaar!

Jahrgang

9999
2023
2024
Prijs per eenheid: 10167.05 *
Sauvignon Collio - Draga
Close
Informeer me zodra het product leverbaar is.
Persoonlijk!
Persoonlijk!
Persoonlijk!
Veilige
verpakking!
Persoonlijk!
Betrouwbaar!

Meer informatie over Sauvignon Collio - Draga

De elegante Sauvignon Collio uit de hand van Draga stroomt met een helder lichtgeel in het glas. Het bouquet van deze witte wijn uit Friuli-Venezia Giulia betovert met tonen van vlierbloesem. Volgen we de aromatiek verder, dan komen mineralen en peper erbij.

Deze Italiaanse wijn smaakt aangenaam droog. Hij werd met uitzonderlijk weinig restsuiker op fles gebracht. Zoals je van een wijn mag verwachten, verrukt deze Italiaan natuurlijk ondanks alle droogheid met een uiterst verfijnde balans. Aroma heeft nu eenmaal niet per se restsuiker nodig. Evenwichtig en complex presenteert deze vlezige en knapperige witte wijn zich in de mond. De finale van deze witte wijn uit de wijnstreek Friuli-Venezia Giulia schittert tenslotte met een mooie afdronk. De afdronk wordt bovendien begeleid door minerale accenten van de door zandsteen en klei gedomineerde bodems.

Vinificatie van de Draga Sauvignon Collio

Deze gebalanceerde witte wijn uit Italië wordt gevinificeerd uit het druivenras Sauvignon Blanc. De druiven groeien onder optimale omstandigheden in Friuli-Venezia Giulia. De wijnstokken wortelen hier diep in bodems van klei en zandsteen. Na de oogst komen de druiven snel in de perskelder. Daar worden ze geselecteerd en voorzichtig gekneusd. Vervolgens vindt de gisting plaats in roestvrijstalen tanks bij gecontroleerde temperaturen. Op de gisting volgt een rijping van enkele maanden op de fijne lie, voordat de wijn uiteindelijk op fles wordt getrokken.

Spijsadvies voor de Sauvignon Collio van Draga

Deze Italiaan komt het best tot zijn recht als hij goed gekoeld bij 8 - 10°C wordt gedronken. Hij past perfect als begeleider van spinaziegratin met amandelen, kabeljauw met komkommer-mosterdgroenten of gebakken forel met gember-peer.

Harde feiten

Productsoort:
Categorie wijn:
Witte wijn
Wijn kleur:
Wit
Smaak:
Aroma:
Vlierbes , mineraal , Peper
Textuur / Mondgevoel:
vlezig , knapperig
Gelegenheid en thema:
Zomerwijn
Druivensoort:
Land:
Italië
Teeltgebied:
Friuli Venezia Giulia (IT)
Vloeren & Speciale lagen:
Leem , Zandsteen
Alcohol in vol%:
13
Optimale serveertemperatuur in C °:
8 - 10
Cuvée:
monovariëteit
Uitbreiding:
Roestvrijstalen tank
Expansietijd in mon.:
7
Kwaliteitsclassificatie en predikaten:
DOC Denominazione di origine controllata
Stijl:
Oude wereld , Koud klimaat groeiende gebied , klassiek
Past goed bij:
Lichte en hartige gerechten , Lichte maaltijden
Wijnglas aanbeveling:
Wit wijnglas
Inhoud in L.:
0,75
Sluiting:
Kurk
Allergenen en ingrediënten:
Bevat sulfieten en zwaveldioxide
Verdeler:
Draga Boutique Winery - Località Scedina 9 - 34070 San Floriano del Collio GO - Italia
PID:
75615-IT-WW-SB-0644-22.00
copy to clipboard
NACH OBEN