🍷 Deze Recioto Della Valpolicella Classico betovert met een diepe fluweelzachte textuur en een harmonisch evenwicht tussen fruitigheid en elegantie
🍰 Ideaal bij verfijnde desserts zoals vlierbloesem-yoghurtijs of een kokos-kefircrème, verleidt hij iedere smaakpapil
🇮🇹 Gemaakt van met de hand geplukte druiven van de rassen Corvina, Molinara en Rondinella, brengt Stefano Accordini de charme van de Italiaanse wijncultuur rechtstreeks in het glas
verpakking!
Meer informatie over Recioto Della Valpolicella Classico 0,5 l - Stefano Accordini
De elegante Recioto Della Valpolicella Classico van Stefano Accordini glinstert in het glas met een heldere robijnrode kleur. Na de eerste ronddraai onthult deze dessertwijn een eersteklas balans, want hij is niet waterig, stroperig of likeurachtig aan de glaswanden. De neus van deze dessertwijn uit Veneto is betoverend met nuances van ananas, Gallia meloen, gedroogde pruimen en papaja. Als we de aroma's verder onderzoeken, vinden we brosse, geroosterde amandelen en walnoten.
De Recioto Della Valpolicella Classico kan met recht omschreven worden als bijzonder fruitig en fluweelzacht, omdat hij gevinifieerd is met een aangenaam zoet smaakprofiel. In de mond wordt deze uitgebalanceerde Recioto gekenmerkt door een uitzonderlijk romige en dichte textuur. De Recioto Della Valpolicella Classico is uitzonderlijk fris en levendig in de mond dankzij de uitgesproken fruitzuren. Op de afdronk maakt deze zeer bewaarbare wijn uit de wijnstreek Veneto eindelijk indruk met zijn uitzonderlijke lengte. Er zijn opnieuw hints van physalis en papaja.
Wijnbereiding van de Stefano Accordini Recioto Della Valpolicella Classico
Deze evenwichtige Recioto uit Italië is gemaakt van de druivensoorten Corvina, Molinara en Rondinella. De Recioto Della Valpolicella Classico is een wijn uit de Oude Wereld door en door, want deze Italiaanse wijn straalt een buitengewone Europese charme uit die het succes van wijnen uit de Oude Wereld duidelijk benadrukt. De druiven voor deze dessertwijn uit Italië worden uitsluitend met de hand geoogst zodra ze optimaal rijp zijn. Na de oogst worden de druiven onmiddellijk naar de wijnmakerij gebracht. Hier worden ze gesorteerd en zorgvuldig gekneusd. Daarna volgt de gisting in kleine houten vaten bij gecontroleerde temperaturen. De gisting wordt gevolgd door rijping op de fijne droesem gedurende enkele maanden voordat de wijn uiteindelijk wordt gebotteld.
Aanbevelingen voor de Recioto Della Valpolicella Classico van Stefano Accordini
Deze dessertwijn uit Italië wordt het best gedronken bij een temperatuur van 15 - 18°C. Het is de perfecte begeleider van kokos- en kefirroom, vlierbloesemyoghurtijs met citroenmelisse of yoghurtmousse met maanzaad.