🍇 De Steinmauer Chenin Blanc van Winzerhof Stahl verrast met zijn elegante stijl en de perfecte balans in het glas
🍽️ Een ideale begeleider bij heerlijke kabeljauw met komkommer-mosterd-groenten of een aromatische kokos-limoen-viscurry
🌿 Deze exquisite witte wijn komt uit de gerenommeerde wijnstreek Franken en wordt gemaakt van handgeplukte Chenin Blanc-druiven
verpakking!
Meer informatie over Steinmauer Chenin Blanc - Winzerhof Stahl
Winzerhof Stahl De elegante Steinmauer Chenin Blanc uit glijdt in het glas met een heldere platinagele kleur. Bij het zwenken van het wijnglas kan men een perfect evenwicht in deze witte wijn waarnemen, aangezien hij noch waterig, noch stroperig of likeurachtig op de wanden van het glas valt. De eerste neus van de Steinmauer Chenin Blanc flatteert met tonen van nashi peer, Gallia meloen en kweepeer. De fruitige aspecten van het bouquet worden vergezeld door tonen van vatrijping zoals peperkoekkruiden, donkere chocolade en zonverwarmde rots.
Winzerhof Stahl De Steinmauer Chenin Blanc van is ideaal voor alle wijnliefhebbers die graag zo weinig mogelijk restsuiker in hun wijn hebben. Tegelijkertijd komt hij echter nooit mager of broos over, zoals men natuurlijk van een topwijn zou verwachten. Deze zijdezachte witte wijn presenteert zich evenwichtig en veelzijdig in de mond. Met zijn levendige fruitzuren toont de Steinmauer Chenin Blanc zich fantastisch fris en levendig in de mond. De finale van deze witte wijn uit de Frankische wijnstreek, die goed kan rijpen, verrukt tenslotte met een opmerkelijke afdronk.
Winzerhof Stahl Vinificatie van de Steinmauer Chenin Blanc
De basis voor de evenwichtige Steinmauer Chenin Blanc uit Franken zijn druiven van het druivenras Chenin Blanc. Het feit dat Chenin Blanc-druiven gedijen onder invloed van een vrij koel klimaat heeft ook een aanzienlijke invloed op de rijping van de druiven. Dit resulteert onder andere in bijzonder lange en gelijkmatige druiven en een vrij gematigd alcoholpercentage in de wijn. Wanneer ze perfect rijp zijn, worden de druiven voor de Steinmauer Chenin Blanc uitsluitend met de hand geoogst, zonder de hulp van grove en minder selectieve volle oogstmachines. Na de oogst worden de druiven snel naar het pershuis gebracht. Hier worden ze gesorteerd en zorgvuldig gebroken. Vervolgens vindt de gisting plaats in klein hout bij gecontroleerde temperaturen. De gisting wordt gevolgd door enkele maanden rijping in eikenhouten vaten.
Winzerhof Stahl Gastronomische aanbeveling voor de Steinmauer Chenin Blanc
Ervaar deze witte wijn uit Duitsland idealiter matig gekoeld bij 11 - 13°C als begeleider van kabeljauw met komkommer-mosterd groenten, kokos-limoen viscurry of aardappelpannetje met zalm.
- Meer producten van Winzerhof Stahl