🍷 De Juliénas Clos des Chers valt op door zijn elegante opvoeding in kleine eikenhouten vaten en presenteert een prachtige balans van fruit en frisheid
🍽️ Deze rode wijn harmoniseert perfect met heerlijk citroen-chili-kip of gevulde paprika's voor een onvergetelijke smaaksensatie
🌍 Gemaakt van handgeplukte Gamay-druiven in de Rhône-vallei toont deze wijn het typische karakter en de charme van klassieke Franse wijnen van Laurent Perrachon
verpakking!
Meer informatie over Juliénas Clos des Chers - Laurent Perrachon
In het glas biedt de Juliénas Clos des Chers uit het hok van Laurent Perrachon een dichte lichtrode kleur. Draaiend met het wijnglas onthult deze rode wijn een grote dichtheid en volheid, die zich weerspiegelt in heldere kerkramen aan de rand van het glas. In de neus onthult deze Laurent Perrachon rode wijn allerlei bosbessen, bramen, moerbeien en zwarte bessen. Alsof dat nog niet indrukwekkend was, voegt de rijping in kleine houten vaten nog meer aroma's toe, zoals eikenhout, groene pepers en garrigue.
In de mond opent de Juliénas Clos des Chers van Laurent Perrachon heerlijk aromatisch, fruitig en evenwichtig. Sommige wijnen zijn droog, andere kurkdroog. Deze rode wijn behoort tot de tweede groep, want hij is gebotteld met slechts 0,5 gram restsuiker. Deze lichte en zijdeachtige rode wijn is vol en veelzijdig in de mond. Dankzij de evenwichtige fruitzuren flatteert de Juliénas Clos des Chers met een zacht mondgevoel zonder dat het aan frisheid ontbreekt. Op de afdronk bekoort deze goed bewaarbare wijn uit de Rhône-vallei met zijn aanzienlijke lengte. Opnieuw zijn er toetsen van braam en bosbes. In de afdronk komen minerale tonen van de door graniet en klei gedomineerde bodem erbij.
Vinificatie van de Laurent Perrachon Juliénas Clos des Chers
De basis voor de krachtige Juliénas Clos des Chers uit de Rhône-vallei zijn druiven van het Gamay-druivenras. In de Rhône-vallei groeien de wijnstokken die de druiven voor deze wijn produceren op bodems van klei en graniet. Juliénas Clos des Chers is een Oude Wereld wijn in de beste zin van het woord, want deze Fransman ademt een buitengewone Europese charme die het succes van Oude Wereld wijnen duidelijk onderstreept. Op het moment van optimale rijpheid worden de druiven voor Juliénas Clos des Chers uitsluitend met de hand geoogst, zonder de hulp van grove en minder selectieve plukkers. Na de oogst worden de druiven snel naar het pershuis gebracht. Hier worden ze geselecteerd en zorgvuldig gebroken. Vervolgens vindt de gisting plaats in klein hout bij gecontroleerde temperaturen. Na het einde van de gisting rijpt de Juliénas Clos des Chers enkele maanden in eikenhouten vaten.
Gastronomische aanbeveling voor de Juliénas Clos des Chers van Laurent Perrachon
Ervaar deze rode wijn uit Frankrijk ideaal getemperd op 15 - 18°C als begeleider van kip met citroen chili en bulgur, gevulde paprika's of pasta met worstknoedels.
- Meer producten van Laurent Perrachon