🍷 De Domaine Berthoumieu La Fé imponiert met zijn verfijnde rijping in Franse eiken vaten en onthult een harmonieuze complexiteit
🍗 Perfect bij gestoofde kip in rode wijn of malse eendenborst met sugarsnaps, past deze rode wijn uit het Sud-Ouest uitstekend
🌍 Gemaakt van de aromatische Tannat-druif, die op kalkachtige en zanderige bodems nabij de zee gedijt, biedt de La Fé een onmiskenbare smaaksensatie
Diese Aktion läuft bis zum 31.12.2030 23:59.
buy_12_save_5
verpakking!
Meer informatie over La Fé AOP - Domaine Berthoumieu
Met de Domaine Berthoumieu La Fé komt een eersteklas rode wijn in het kristalheldere glas. Daarin biedt hij een wonderbaarlijk diepe, purperrode kleur. In de neus presenteert deze Domaine Berthoumieu rode wijn allerlei bramen. Alsof dat nog niet indrukwekkend genoeg is, voegen zich door de rijping op klein hout nog karamel en drop toe.
De Domaine Berthoumieu La Fé presenteert zich aan de wijnliefhebber aangenaam droog. Deze rode wijn toont zich daarbij nooit grof of schraal, maar rond en soepel. Krachtig en gelaagd presenteert deze geconcentreerde rode wijn zich aan het gehemelte. Dankzij zijn vitale zuren openbaart de La Fé zich in de mond betoverend fris en levendig. In de afdronk overtuigt deze goed bewaarbare wijn uit de wijnregio Sud-Ouest tenslotte met een mooie lengte. Opnieuw tonen zich nuances van braam. In de nasmaak voegen zich nog minerale tonen van de door kiezel en kalksteen gedomineerde bodems toe.
Vinificatie van de Domaine Berthoumieu La Fé
De basis voor de krachtige La Fé uit Frankrijk zijn druiven van de variëteit Tannat. De druiven groeien zeenabij in Sud-Ouest. De wijnstokken slaan hier hun wortels diep in bodems van kalksteen en kiezel. Door de matigende invloed van de nabijgelegen zee rijpen de druiven langzamer en ontwikkelen ze meer aromatische complexiteit. Na de oogst komen de druiven zo snel mogelijk in de kelder. Daar worden ze gesorteerd en zorgvuldig gekneusd. Daarna volgt de gisting in beton en kleine houten vaten bij gecontroleerde temperaturen. Op de gisting volgt een rijping van 18 maanden in vaten van Frans eiken. Op de rijping in het vat volgt nog een lange flesrijping, wat deze rode wijn nog complexer maakt.
Spijsadvies voor de La Fé van Domaine Berthoumieu
Deze rode wijn uit Frankrijk moet het best op een temperatuur van 15 - 18°C worden genoten. Hij is perfect geschikt als begeleidende wijn bij gestoofde kip in rode wijn, kalfsborst met bonen en tomaten of eendenborst met peultjes.
- Meer producten van Domaine Berthoumieu