- Deze rode wijn van Pinot Noir-druiven past uitstekend bij gebakken kalfslever met appels, uien en balsamico-saus of groente-couscous met rundvleesgehaktballen
- De rijping in groot hout maakt deze Franse rode wijn bijzonder zijdezacht
- Deze Franse rode wijn is perfect geschikt
Bourgogne Rouge - Domaine Virely Rougeot
verpakking!
Meer informatie over Bourgogne Rouge - Domaine Virely Rougeot
De op vat gerijpte Bourgogne Rouge uit de wijnstreek Bourgogne presenteert zich in het glas in een stralend lichtrood. De eerste neus van de Bourgogne Rouge vleit met nuances van frambozen. Bij de fruitige tonen van het bouquet voegen zich accenten van de vatrijping, zoals nog meer fruitig-balsamische nuances.
In de mond opent de Bourgogne Rouge van Domaine Virely Rougeot zich heerlijk droog, gripvast en aromatisch. Op de tong onderscheidt deze uitgebalanceerde rode wijn zich door een bijzonder zijdezachte en vlezig aandoende textuur. In de afdronk verbluft deze rode wijn uit de wijnstreek Bourgogne tenslotte met een mooie lengte. Opnieuw tonen zich hints van framboos. In de nasmaak voegen zich daar nog minerale tonen bij, afkomstig van de door klei en kalksteen gedomineerde bodems.
Vinificatie van de Bourgogne Rouge van Domaine Virely Rougeot
Bij deze wijn ligt de focus duidelijk op één druivenras, namelijk Pinot Noir. Voor deze uitzonderlijk goed uitgebalanceerde cépagewijn van Domaine Virely Rougeot werd uitsluitend eersteklas oogstgoed gebruikt. In Bourgogne groeien de wijnstokken die de druiven voor deze wijn leveren op bodems van klei en kalksteen. Na de oogst worden de druiven zo snel mogelijk naar de kelder gebracht. Daar worden ze gesorteerd en voorzichtig gekneusd. Vervolgens vindt de gisting plaats in groot hout bij gecontroleerde temperaturen. Na afloop daarvan rijpt de elegante Bourgogne Rouge nog enkele maanden in eikenhouten vaten.
Spijsaanbeveling voor de Bourgogne Rouge van Domaine Virely Rougeot
Geniet van deze rode wijn uit Frankrijk bij voorkeur op een temperatuur van 15 - 18°C als begeleider van groentecouscous met rundergehaktballetjes, boeuf bourguignon of ganzenborst met gemberrodekool en marjolein.
- Meer producten van Domaine Virely Rougeot