🍷 De Les Côteaux Shiraz Paarl WO presenteert zich elegant droog met een dichte, vlezige textuur
🍽️ Deze volle rode wijn past uitstekend bij lamsragout en gebakken kalfslever
🌍 Gemaakt van handgeplukte Shiraz-druiven in de gerenommeerde wijnmakerij Mont du Toit in de Coastal Region
verpakking!
Meer informatie over Les Côteaux Shiraz Paarl WO - Mont du Toit
De Les Côteaux Shiraz Paarl WO uit het wijnbouwgebied Coastal Region presenteert zich in een dicht paarsrood in het glas. dit Zuid-Afrikaanse rood vertoont ook een overgang naar granaatrood. In het glas onthult deze rode wijn van Mont du Toit aroma's van bramen, bosbessen, zwarte bessen en moerbeien, aangevuld met oosterse specerijen, peperkoekkruiden en cacaoboon. De Mont du Toit Les Côteaux Shiraz Paarl WO bekoort met zijn elegant droge smaak. Hij is gebotteld met uitzonderlijk weinig restsuiker. Zoals je mag verwachten van een wijn uit de hoge kwaliteitsklasse, betovert deze Zuid-Afrikaan natuurlijk met het fijnste evenwicht ondanks al zijn droogheid. Smaak heeft niet per se suiker nodig. Op de tong wordt deze pittige rode wijn gekenmerkt door een immens vlezige en dichte textuur. De afdronk van deze rode wijn uit de kuststreek, die kan rijpen, verrukt uiteindelijk met een prachtige nagalm.
Vinificatie van de Les Côteaux Shiraz Paarl WO van Mont du Toit
De basis voor de krachtige Les Côteaux Shiraz Paarl WO uit de Kustregio zijn druiven van het druivenras Shiraz. Na de handmatige oogst worden de druiven direct naar de wijnmakerij gebracht. Hier worden ze geselecteerd en zorgvuldig gekneusd. Daarna vindt de gisting plaats bij gecontroleerde temperaturen. Aan het eind .
Aanbevolen gerechten voor de Les Côteaux Shiraz Paarl WO van Mont du Toit
Deze rode wijn uit Zuid-Afrika komt het best tot zijn recht bij een temperatuur van 15 - 18°C als begeleider van kool roulades, lamsstoofpot met kikkererwten en gedroogde vijgen of gebraden kalfslever met appels, uien en balsamico azijnsaus.
- Meer producten van Mont du Toit