- Deze rode wijn van de beste druiven past uitstekend bij ossobuco of eendenborst met sugarsnaps
- De rijping in klein hout maakt deze Spaanse rode wijn bijzonder vol van smaak
- Deze Spaanse rode wijn is uitstekend geschikt als een passend cadeau voor goede vrienden of als relatiegeschenk
verpakking!
Meer informatie over Summa Varietalis Tinto DO - Marques de Grinon
De Summa Varietalis Tinto van Marques de Grinon is een prachtige rode wijn-cuvée van Syrah (50%), Petit Verdot (30%) en Cabernet Sauvignon (20%).
Als Grande de España behoort eigenaar van de wijnmakerij Carlos Falcó tot de hoogste categorie van de Spaanse aristocratie. Xandra Falcó is de dochter van de Marqués de Griñon en volgt hem op. De eerste wijn die zij creëerde is de Summa Varietalis en deze presenteert zich zoals je je een mooie adeldochter voorstelt: charmant, modern, slim en met een vleugje extravagant, al met al een zeer vrouwelijke wijnstijl.
In het glas licht deze wijn op in een rijke kersenrode kleur met purperen glans. Het bloemige bouquet wordt gedomineerd door intense aroma's van viooltjes. Daar komen noten van rijpe bessen, delicate toastnuances en een subtiele hint van chocolade bij. In de mond is deze Spaanse rode wijn fruitig met een vlezige textuur die perfect harmonieert met de zachte en goed geïntegreerde tannines. De finale biedt een aangename lengte.
Vinificatie van de Marques de Grinon Summa Varietalis
Aan 13 jaar oude wijnstokken in de Spaanse wijnregio D.O. Dominio de Valdepusa op steenachtige kalkbodems groeien de druiven voor deze elegante rode wijn.
De oogst vindt uitsluitend met de hand plaats van midden september tot midden oktober. Nadat de druiven in de wijnmakerij zijn aangekomen, wordt de oogst geperst en vervolgens temperatuur gecontroleerd vergist in roestvrijstalen tanks. Daarna rijpt deze wijn gedurende 12 maanden in houten vaten van Franse eik.
Spijsadvies voor de Summa Varietalis Marques de Grinon
Deze droge rode wijn uit Spanje is een heerlijk ronde en elegante wijn, modern gemaakt, een ware genot voor de mond en een uitstekende solist. Deze wijn drinkt ook erg goed bij wild, gegrild vlees en kaas.
Onderscheidingen voor de Grinon Summa Varietalis
- Wine Enthusiast: 92 punten voor 2013
- James Suckling: 90 punten voor 2013
- The Wine Advocate: 90 punten voor 2012
- Meer producten van Marques de Griñon