• ♥ Momenteel 23.977 wijnen alleen voor jou! ♥
  • Persoonlijk advies!
  • Veilige verpakking!
  • Betrouwbare verzending!
Aanbieding
premium-wreath
95
Punten
Guìa Peñìn
premium-wreath
17,5
Punten
Vinum
premium-wreath
95
Punten
Robert Parker
Aanbieding
Aroma's
Zure kers , Caramel , mineraal , Vanille en Walnoot

🍷 Deze exquisite La Panesa Especial Fino van Emilio Hidalgo verrast met zijn elegante en levendige karakter, dat wordt geperfectioneerd door de zorgvuldige vinificatie in Amerikaanse eiken vaten.

🍣 Geniet van deze droge sherry bij ideale Aziatische lekkernijen, bijzonder passend bij verfijnde sushi en zoet-pittige gerechten.

🌟 Gemaakt van edele Palomino Fino-druiven, neemt deze wijn uit de gerenommeerde D.O. Jerez je mee naar de zonnige streken van Spanje.

La Panesa Especial Fino - Emilio Hidalgo

6
12
24
Prijs per eenheid: 60.98 *
La Panesa Especial Fino - Emilio Hidalgo
Close
Persoonlijk!
Persoonlijk!
Persoonlijk!
Veilige
verpakking!
Persoonlijk!
Betrouwbaar!

Meer informatie over La Panesa Especial Fino - Emilio Hidalgo

  De La Panesa Especial Fino van Emilio Hidalgo uit de Andalusische sherrystreek D.O.. Jerez wordt uitsluitend gevinifieerd uit Palomino Fino. 

Een stralend goudgeel met gouden accenten schittert in het glas van deze wijn. In de neus ontvouwen zich intense aroma's van verse noten, mediterrane kruiden en subtiele minerale hints. Het gehemelte heeft een vol en levendig karakter. De afdronk is lang en elegant. 

 Vinificatie van de Emilio Hidalgo La Panesa Especial Fino

De handgeplukte druiven worden ontsteeld, voorzichtig geperst en de resulterende most wordt gefermenteerd in roestvrijstalen tanks onder temperatuurcontrole. Deze jonge wijn wordt vervolgens afgetapt, versterkt en in Amerikaanse eiken vaten geplaatst voor een eerste rijping. De vaten worden slechts tot op zekere hoogte gevuld (maximaal 85%) zodat de karakteristieke flor (een laagje gist) zich kan ontwikkelen, die de wijn luchtdicht afsluit en hem het sherry-specifieke aroma geeft.

Als de wijn eenmaal gerijpt is, wordt hij overgebracht naar het traditionele solera-systeem, waarbij sherry's van hetzelfde type drie tot tien jaar rijpen in vaten die boven elkaar zijn geplaatst. De oudste wijnen worden opgeslagen in de onderste vaten (solera), terwijl de jongste wijnen worden opgeslagen in de bovenste rijen (criaderas). De sherry die bestemd is voor de verkoop komt altijd uit de onderste vaten. Er wordt echter slechts een klein deel (maximaal een derde) uitgehaald en het uitgehaalde deel wordt vervolgens aangevuld met sherry uit de bovenste rijen. Het hele principe wordt voortgezet tot aan de bovenste vaten, waar jonge wijn, de mosto, aan de sherry wordt toegevoegd.

 Gastronomische aanbeveling voor de La Panesa Hidalgo Especial Fino

Geniet van deze droge sherry bij allerlei zoete en kruidige gerechten uit de Aziatische keuken - deze wijn gaat vooral goed samen met sushi. 

 Prijzen voor de La Panesa Especial Fino van Emilio Hidalgo

    • Vinum: 17,5 punten
    • Guía Peñín: 95 punten
    • The Wine Advocate: 95 punten 

Harde feiten

premium-wreath
95
Punten
Guìa Peñìn
premium-wreath
17,5
Punten
Vinum
premium-wreath
95
Punten
Robert Parker
Productsoort:
Categorie wijn:
Versterkte wijn
Wijnstijl:
Sherry
Wijn kleur:
Wit
Smaak:
Aroma:
Caramel , mineraal , Zure kers , Vanille , Walnoot
Textuur / Mondgevoel:
dicht , zijdeachtig
Finale:
lang
Gelegenheid en thema:
Aperitief , Familiefeest , Cadeau voor goede vrienden , Verras kenners , Koken met vrienden , Romantisch diner
Druivensoort:
Land:
Spanje
Teeltgebied:
Andalusien (ES)
Subregio:
Jerez DO (ES)
Vloeren & Speciale lagen:
Kalk , Leem , Zand
Alcohol in vol%:
15
Wijnzuurte in g/l:
4,0
Restsuiker ca. in g/l:
1,0
Optimale serveertemperatuur in °C:
8 - 10
Cuvée:
monovariëteit
Uitbreiding:
Klein hout
Houdbaarheid in jaren van vintage:
6
Kwaliteitsclassificatie & predicaten:
D.O. Denominación de Origen
Premies:
Guía Peñín - 95 Punkte , Robert Parker - The Wine Advocate - 95 Punkte , Vinum - 17.5 Punkte
Oogst:
Handmatig plukken
Stijl:
Oude wereld , klassiek , Warm klimaat groeiende gebied
Past goed bij:
Zoete en pittige gerechten , Pittige en hartige gerechten
Wijnglas aanbeveling:
Sherryglas / Neusglas
Inhoud in L.:
0,75
Flesdesign & uitrusting:
klassiek
Sluiting:
Kurk
Allergenen en ingrediënten:
Bevat sulfieten en zwaveldioxide
Verdeler:
Emil Hidalgo SA - Calle Clavel N°29 - 11402 Jerez de la Frontera (Cadiz) - España
PID:
70009-ES-PS-00008
copy to clipboard
NACH OBEN