🍷 De Syrah van Boekenhoutskloof verleidt met zijn complexe karakter en elegante structuur
🍽️ Geniet van deze volle rode wijn bij perfect gegrilde steaks en hartige braaise gerechten
🌍 Deze 100% Syrah komt uit de mooiste wijngaarden van Swartland en heeft een ongeëvenaarde diepte
verpakking!
Meer informatie over Syrah - Boekenhoutskloof
De Syrah van Boekenhoutskloof uit de Zuid-Afrikaanse wijnbouwregio Swartland is een varietal, complexe en geconcentreerde rode wijn.
In het glas bezit deze wijn een diepe purperrode kleur met violette glans. Het expressieve bouquet biedt de neus een fruitige-kruidenachtige compositie. Het presenteert noten van donkere bessen - vooral bramen en zwarte bessen - bloemige nuances van viooltjes en intense toetsen van piment, drop en zwarte peper. Op de tong is deze Zuid-Afrikaanse rode wijn geconcentreerd en gefocust, zonder zijn soepele textuur te verliezen. De zeer goed geïntegreerde zuurheid harmoniseert perfect met de stevige, fijne tannine, die deze rode wijn structuur en balans geeft. In de kruidige, lange finale weerklinken nuances van kruidnagel, nootmuskaat en kardemom.
Vinificatie van de Boekenhoutskloof Syrah
De druiven komen uit de twee percelen Porseleinberg en Goldmine in Swartland. De wijnstokken wortelen op rotsachtige ondergrond en verbrijzelde glimmer schalie.
De bessen worden per perceel afzonderlijk gevinifieerd. Deels wordt de oogst ontsteeld en vervolgens spontaan vergist in tulpenvormige betonnen fermentatietanks. Hierbij wordt 2-3 keer per dag de schil overgepompt (Délestage). Na de afgeronde gisting worden de Syrah-druiven geassembleerd. Tot slot rijpt deze rode wijn tot 18 maanden in traditionele 2500 liter Foudres en 600 liter vaten.
Spijsadvies voor de Syrah Boekenhoutskloof
Wij raden aan deze droge rode wijn uit Zuid-Afrika te serveren bij steaks in pepermarinade en braalgerechten in donkere saus.
Onderscheidingen voor de Syrah van Boekenhoutskloof
- Tim Atkin: 95 punten voor 2014
- Stephan Tanzer: 92 punten voor 2014
- Robert M. Parker - The Wine Advocate: 92 punten voor 2014
- Meer producten van Boekenhoutskloof