🍷 Deze rijke Shiraz van d'Arenberg indrukwekkent met levendige zuurheid en elegante fruitgewicht
🍖 Geniet ervan perfect bij BBQ-gerechten en milde cheddar voor een onvergetelijke smaaksensatie
🇦🇺 Uit het gerenommeerde McLaren Vale in Australië presenteert deze wijn de beste kwaliteiten van de Shiraz-druif
verpakking!
Meer informatie over The Footbolt Shiraz - d'Arenberg
De The Footbolt Shiraz van d'Arenberg uit het Australische wijnbouwgebied McLaren Vale in Zuid-Australië is een raszuivere, rijke en klassieke rode wijn.
In het glas straalt deze wijn met een prachtige diep rood-paarse kleur. De frisse, geurige neus verwent aanvankelijk met rood fruit en een sterke peperige kruidnuance. Gaandeweg ontvouwen zich donkerder en meer smaken van moerbeien, zwarte pruimen, roet en bakkruiden. In de mond is deze Australische rode zeer aantrekkelijk met een levendige zuurgraad en elegant fruitgewicht. Een royale portie minerale fruittannines geeft de wijn structuur en lengte. Na enige rijping ontwikkelt deze rode wijn meer gulheid en complexiteit in de mond. De zuurgraad en tanninestructuur garanderen dat de d'Arenberg The Footbolt levendig en lang blijft.
Vinificatie van de Shiraz d'Arenberg Footbolt
De Shiraz-druiven worden zorgvuldig geoogst en onmiddellijk naar de wijnkelder van d'Arenberg gebracht. Daar worden de druiven in kleine partijen voorzichtig gekneusd en vervolgens overgebracht naar open fermentoren. Op tweederde van de gisting worden de druiven met de voeten gekneusd. Deze rode wijn wordt vervolgens in manden geperst en in nieuwe en gebruikte Franse eiken vaten gelegd om de gisting te voltooien. In het vat gist deze wijn verder op zijn droesem.
Gastronomische aanbeveling voor de d'Arenberg The Footbolt Shiraz
Serveer deze droge rode wijn uit Australië bij BBQ, zoet gemarineerde struisvogelfilet en halfrijpe en milde cheddar.
De naam The Footbolt
Deze wijn draagt de naam van een renpaard dat de trots en vreugde was van de succesvolle renpaardeneigenaar en wijnmaker Joseph Osborn. Met pijn in het hart deed Osborn in 1912 afstand van zijn paarden om de huidige wijngaard van d'Arenberg te kopen.
- Meer producten van d'Arenberg