Levertijd ca. 2-4 werkdagen
Levertijd ca. 2-4 werkdagen
Levertijd ca. 2-4 werkdagen
Het wijnhuis Cordero di Montezemolo heeft een geschiedenis die al in 1340 begon.
Al eeuwenlang een familiebedrijf - Cordero di Montezemolo
Hoewel er meerdere eeuwen verstreken zijn, is het wijnhuis steeds in familiebezit gebleven. De eerste schriftelijke vermelding van wijnbouw dateert van ongeveer 200 jaar geleden. Tegenwoordig staat het wijnhuis onder leiding van Giovanni Cordero di Montezemolo, die samen met zijn kinderen Elena en Alberto een succesvol team vormt. Niet alleen hij, maar ook zijn voorouders letten er bij het werk altijd op dit in de geest van de natuurbescherming te verrichten. Zo worden bijvoorbeeld alleen meststoffen van natuurlijke en minerale oorsprong gebruikt. Al die moeite betaalt zich uit, want de eersteklas wijnen worden regelmatig onderscheiden met internationale hoog aangeschreven onderscheidingen en prijzen.

Door de zon verwend druiven
De wijngaarden van Cordero di Montezemolo liggen op glooiende groene heuvels en beslaan een oppervlakte van rond de 38 hectare in de kleine gemeente La Morra in Piëmont. In de directe nabijheid liggen de prestigieuze steden Barolo en Alba. De bodems van de eersteklas wijngaarden bestaan overwegend uit zandsteen en kalkrijke mergel. Het gebied wordt gekenmerkt door een gematigd continentaal klimaat en wordt verwend door vele zonuren. Voor elke druivensoort wordt vóór de aanplant de meest gunstige bodemstructuur en ligging ten opzichte van de zon gekozen om een optimaal resultaat te kunnen garanderen. De volgende druivenrassen worden aangeplant:
- Arneis
- Barbera
- Dolcetto
- Nebbiolo
- Chardonnay

Vermeldenswaard is...
...zonder twijfel de excellente rode wijn Enrico VI Barolo, die al meerdere keren de felbegeerde drie glazen van Gambero Rosso heeft gekregen. Hij wordt uitsluitend geproduceerd van Nebbiolo-druiven die worden verbouwd op de historische, slechts 2 hectare grote wijngaard. Deze wijn mag bijvoorbeeld 20 maanden rijpen in vaten van Frans eikenhout. De hoogstaande Barolo straalt met een granaatrode kleur en verwent de neus met geuren van eucalyptus, drop en kaneel. De afdronk van de krachtige en complexe wijn van het wijnhuis Cordero di Montezemolo lijkt bijna oneindig. Maar niet alleen de Enrico VI Barolo, ook de andere voortreffelijke rode en witte wijnen van Cordero di Montezemolo zijn absoluut een aanrader en weten te overtuigen met hun fijne karakter.

Verdere informatie over Cordero di Montezemolo
| Adres | |
|---|---|
| Bedrijfsnamen: | Cordero di Montezemolo |
| Straat: | Fr. Annunziata, 67 |
| Stad: | 12064 La Morra |
| Land: | Italië |
| Continent: | Europa |
| Bedrijf | |
| Jaar van oprichting: | 1340 |
| Directeur: | Giovanni Cordero di Montezemolo |
| Wijn | |
| Wijngaard: | 38 ha |