🍇 Deze Tokaji Szamorodni kenmerkt zich door zijn elegante vinificatie in nieuwe vaten van Hongaarse eik
🍰 Geniet van deze edelzoete wijn bij verse fruit-desserts of als harmonieuze aperitief bij hartige kazen
🌳 Gemaakt van de edele druivensoorten Furmint en Harslevelü van de traditionele wijngaarden van wijnhuis Tokaj Oremus
verpakking!
Meer informatie over Tokaji Szamorodni 0,5 l - Tokaj Oremus
De Tokaji Szamorodni van Tokaj Oremus wordt gevinifieerd uit de druivenrassen Furmint en Harslevelü en is een sappige, levendige dessertwijn. Het woord Szamorodni komt uit het Pools en betekent “geboren – gegroeid”. De druiven worden namelijk geoogst zoals ze aan de wijnstokken groeien.
In het glas heeft deze wijn een krachtig gouden kleur met amberkleurige reflecties. Het elegante bouquet wordt bepaald door een nootachtig aroma (vooral hazelnoten en amandelen) en fijngekruide tonen van vanille. In de mond presenteert deze Tokaj zich met een levendige zuurgraad, die perfect harmonieert met de sappige zoetheid. Ook de aroma’s uit de neus keren terug en begeleiden naar de aangenaam lange finale.
Vinificatie van de Oremus Szamorodni Tokaji
De bessen worden, zoals ze gegroeid zijn (szamorodni), zorgvuldig met de hand van de wijnstokken geplukt. De aantasting door botrytis (edele rotting) mag echter niet meer dan 60% bedragen. Zodra het geoogste fruit in de kelder van Oremus is aangekomen, wordt het een nacht lang in speciale ketels laten staan en de volgende dag zachtjes geperst. Het gistingsproces voor deze dessertwijn duurt ca. 3 tot 4 weken. Aansluitend rijpt deze Tokaj 18 maanden in nieuwe vaten van Hongaars eikenhout.
Spijsadvies voor de Szamorodni Tokaj Oremus
Deze edelzoete dessertwijn uit Hongarije past niet alleen perfect bij desserts met fruit. Ook licht gekoeld als aperitief of bij hartige kaassoorten is deze wijn een genot.
- Meer producten van Tokaj Oremus