Van directeur tot wijnmaker
De Spaanse regisseur en succesvolle producent Iñaki Nuñez heeft zijn droom van een eigen wijnmakerij verwezenlijkt en heeft zich met zijn Bodega Pago de Cirsus geschaard in de rij van beroemde acteurs en regisseurs die van hun passie voor wijn hun tweede beroep hebben gemaakt. Maar lang niet allemaal slagen ze erin wijnen te produceren van zo'n overtuigende kwaliteit als Nuñez doet. Op ongeveer 140 hectare wijngaarden creëert de filmmaker, die onder meer bekendheid verwierf als coproducent van de hitfilm "The Nine Gates" met Jonny Depp, uitstekende wijnen van Tempranillo, Garnacha, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Sauvignon Blanc en Moscatel. Niemand minder dan Jean-Marc Sauboua is sinds 2003 keldermeester van de bodega, dus het is niet verwonderlijk dat de combinatie van Spaanse en Franse druivensoorten hier zo perfect slaagt. Hij begon zijn wereldwijde carrière in de buurt van Bordeaux op het beroemde Chateau Haut-Brion en combineert nu op virtuoze wijze de kracht van Spaanse wijnen met Franse verfijning op het wijnhuis Pago de Cirsus.

Topwijnen aan de voet van de Pyreneeën
Iñaki Nuñez kocht de wijngaard met de karakteristieke witte Iberische toren aan het eind van de jaren 1990 en begon onmiddellijk zijn wijnstokken te cultiveren. Sinds 2002 heeft hij zijn moderne bodega, Pago de Cirsus, gebouwd. Het is gelegen op het hoogste punt van het domein, van waaruit een groot deel van de wijngaard kan worden gezien. De ondergrondse kelder met ultramoderne productie- en bottelinstallaties garandeert het hele jaar door ideale temperatuur- en vochtigheidsniveaus.
De bodega is gelegen in het zuiden van de regio Navarra op ongeveer 400 meter boven de zeespiegel. Hier zijn de winters koud en de zomers lang en droog. Meer dan 75 % van de neerslag valt tussen november en april, zodat de bodem in de winter zeer vochtig en midden in de zomer volledig droog is. Om de wijnstokken vitaal te houden in het hete seizoen, maakt de wijnmakerij gebruik van een geavanceerd irrigatiesysteem. Het terrein, het microklimaat, de geteelde druivenrassen en het vakmanschap in de kelder geven de wijnen van Pago de Cirsus hun unieke karakter. De bodega produceert wijnen van het kwaliteitsniveau "Vino de Pago", een in 2003 ingevoerde classificatie die kwalitatief nog hoger is dan de DO en DOCa classificaties. In de wijngaard gelden de principes van de geïntegreerde wijnbouw, waarbij de wijnbouwers een zelfregulerend ecosysteem bevorderen dat het zonder chemische bestrijdingsmiddelen en gemakkelijk oplosbare stikstofmeststoffen moet stellen.

Verscheidenheid van de Navarrese rassen
Geografisch gezien is het wijnbouwgebied van Navarra verdeeld in vijf subregio's. Hier wordt 60 procent van de rode wijnen gevinifieerd en 30 procent van de roséwijnen. Voor het kleine aandeel witte wijnen zijn de rassen Viura, Garnacha Blanca, Malvasia en Moscatel de Gran Menudo, Chardonnay en Sauvignon Blanc toegestaan.

Verdere informatie over Pago de Cirsus
| Adres | |
|---|---|
| Bedrijfsnamen: | Bodega Pago de Cirsus S.L |
| Straat: | Camino al Pago de Cirsus |
| Stad: | 31523 Ablitas |
| Land: | Spanje |
| Regio: | Navarra |
| Continent: | Europa |
| Bedrijf | |
| Eigenaar: | Iñaki Nuñez |
| Directeur: | Iñaki Nuñez |
| Wijn | |
| Keldermeester: | Jean-Marc Sauboua |