Levertijd ca. 4-6 werkdagen
Levertijd ca. 4-6 werkdagen
Domaine Philippe Goulley - Biologisch in Chablis
Het Domaine Philippe Goulley is een wijngaard in Chablis in het noorden van Bourgondië. Sinds 1991 worden hier wijnen van biologische teelt geproduceerd. 75% van de wijnen wordt over de hele wereld geëxporteerd, onder andere naar:
- Duitsland
- Groot-Brittannië
- Japan
- China
- USA
- Canada
en vele andere landen.

Domaine Philippe Goulley is opgericht door de gelijknamige wijnmaker, die eerder met zijn vader Jean in de jaren tachtig het wijnhuis Jean Goulley et Fils had opgericht. Het Domaine Philippe Goulley heeft ongeveer 5 hectare wijngaarden in de Chablis appellatie en was het eerste biologisch gecertificeerde wijnhuis in de regio. De wijngaarden worden veel geploegd en afgegraven om de grasgroei te beperken. Alleen zwavel en het zogenaamde Bordeaux-mengsel, dat bestaat uit kopersulfaat en gebluste kalk, worden als behandelingsmiddel gebruikt.
Terroir en wijnbouw in Chablis
In Chablis wordt bijna uitsluitend één druivenras verbouwd, wat ook een voorwaarde is voor de wijnen om de appellation-benaming te mogen dragen: Chardonnay. Deze druivensoort is bij uitstek geschikt voor de zeer kalkrijke bodems van Chablis en biedt, in tegenstelling tot de mogelijkheden van veel witte druivensoorten, ook de mogelijkheid om in houten vaten te rijpen zonder zijn hoge kwaliteit te verliezen.

Deze rijping is echter vaak voorbehouden aan de Chablis van hoge kwaliteit. Dit is ook het geval met het Domaine Philippe Goulley, de "eenvoudiger" wijnen worden gevinifieerd in roestvrijstalen tanks. Binnen de appellation zijn er vier niveaus voor de wijnen, waarvan er drie worden geproduceerd op Domaine Philippe Goulley:
- Petit Chablis, de instap in de wereld van Chablis
- Chablis, de "gouden standaard
- Premier Cru, kwaliteitswijnen van specifieke locaties
Op Domaine Philippe Goulley is houtrijping voorbehouden aan de Premier Crus. De wijnen van Domaine Philippe Goulley worden gevinifieerd zonder dierlijke producten en bijproducten en zijn dus allemaal veganistisch.
Verdere informatie over Domaine Philippe Goulley
| Adres | |
|---|---|
| Straat: | 11 Rue de la Vall. des Rosiers |
| Stad: | 89800 La Chapelle-Vaupelteigne |
| Land: | Frankrijk |
| Regio: | Bourgondië |
| Continent: | Europa |
| Wijn | |
| Bebouwde oppervlakte: | Chablis |