Levertijd ca. 5-7 werkdagen
400 jaar geschiedenis van de wijnbouw is te vinden op Château de L'Aumerade in de Provence. De familie Fabre produceert hier wijnen van uitzonderlijke kwaliteit.

Château de L'Aumerade en de platanen
De oorsprong van Château de L'Aumerade gaat terug tot 1594, toen Henri IV de aanplant van enkele bramenstruiken en platanen bestelde. De bomen staan vandaag de dag nog steeds op het landgoed. Kort daarna volgde de wijnbouw. De huidige naam is afkomstig van de familie Aumérat, die in de 18e eeuw eigenaar was van het kasteel .
In 1932 koopt Henri Fabre eindelijk het kasteel waar hij verliefd op is geworden. Samen met zijn vrouw Charlotte werd hij een van de eerste bottelaars van Côtes-de-Provence wijnen. In 1955 kregen ze de Cru Classe titel.

Terroir van het Château de L'Aumerade
300 hectare wijnstokken behoren tot Château de L'Aumerade, waarvan 80 hectare de aanduiding Cru Classe hebben. De bodem wordt gekenmerkt door klei en kalksteen, de zeebries brengt koele lucht in de wijngaarden om de hitte van de Provence te dempen.
De druiven worden als volgt over de wijnen van het Château verdeeld:
- 85% rosé
- 10 % rode wijnen
- 5 % witte wijnen

Bijzonder opvallend is de fles Marie-Christine wijnen, ontworpen door Charlotte Fabre in 1956. Naast verschillende lijnen die uitsluitend bestemd zijn voor de gastronomie, biedt Châteaude L'Aumerade met de Cuveé Louis Fabre een wijn aan die zeer goed bewaard kan worden, evenals tweede wijnen met de namen L'Origine en Aumérade Style.
Verdere informatie over Château de L’Aumerade
| Adres | |
|---|---|
| Bedrijfsnamen: | Château de l'Aumérade Cru Classé |
| Straat: | Route de Puget-Ville |
| Stad: | 83390 Pierrefeu-du-Var |
| Land: | Frankrijk |
| Regio: | Provence d'Azur |
| Continent: | Europa |
| Bedrijf | |
| Jaar van oprichting: | 1594 |