• ♥ Momenteel 23.981 wijnen alleen voor jou! ♥
  • Persoonlijk advies!
  • Veilige verpakking!
  • Betrouwbare verzending!
Tenuta di Vignole

Tenuta di Vignole

Tenuta di Vignole - Familie en verfijning

Mehr zu Tenuta di Vignole
Für die Filterung wurden keine Ergebnisse gefunden!
Niet beschikbaar
Bespaar 5%, koop er 12!
9999
2022
Niet beschikbaar
Bespaar 5%, koop er 12!
droog droog
Italië Italië
Toskana (IT) Toskana
16,78 €*
0.75 l (22,37 € * / 1 l)

Levertijd ca. 2-4 werkdagen

Niet beschikbaar
Aanbieding
9999
2020
Niet beschikbaar
Aanbieding
droog droog
Italië Italië
Toskana (IT) Toskana
26,98 € * 25,98 €*
0.75 l (34,64 € * / 1 l)

Levertijd ca. 2-4 werkdagen

1
1 - 2 / 2

De Tenuta di Vignole ligt schilderachtig ingebed in de zachte heuvels van de Chianti-regio, drie kilometer van Panzano verwijderd. 

Wijnen uit de schatkist van Italië

Het Italiaanse wijndomein behoort toe aan de familie Nistri. Toen zij het in 1970 overnamen, waren zij echter allesbehalve beginners. De familie Nistri is namelijk al sinds 1865 als wijnbouwer in de wijnhandel actief en bracht zo meer dan 100 jaar ervaring mee. En het is een plezier voor oog en gehemelte om deze ervaring te zien en te proeven. 

De Tenuta di Vignole biedt ook uitstekende voorwaarden voor de productie van Italiaanse topwijnen. Met overeenkomstig grote passie maar ook verantwoordelijkheid vinifiëren de Nistris hier hun edele wijnen. De wijnstokken mogen groeien op bekende topwijngaarden zoals ‘La Conca d'Oro’, het goudbekken in het hart van het Chianti-gebied. De wijnmakers zijn er met volle overgave bij, en dat niet alleen voor de druif en de verwerking ervan, maar ook voor de natuur. Een grondbeginsel van de wijnmakers luidt dan ook: „Natuurlijkheid en duurzaamheid“. Zo kan men bijvoorbeeld de wijnen van Tenuta di Vignole met het besef drinken dat ze vrij zijn van kunstmatige toevoegingen en zorgvuldig zijn geproduceerd. Hetzelfde geldt voor de vinificatie en de rijping in de vaten. 

Het resultaat van al deze inspanningen is niets minder dan het feit dat de Tenuta di Vignole wijnen produceert met de beste eigenschappen van de Chianti.  

Wijndomein Tenuta di Vignole

Wijndomein Tenuta di Vignole – wijnen met fluwelig karakter

Het wijndomein Di Vignole werd al rond 1500 gebouwd. In totaal behoren er 21 hectare land bij, waarvan 14 hectare met wijnstokken is beplant. De wijngaarden liggen op een hoogte van ongeveer 300 meter en hebben een zuidoostelijke respectievelijk zuidwestelijke ligging. Ze liggen allemaal in een onvergelijkbaar landschap, gekenmerkt door olijfgaarden en cipressen. Hier vindt de wijn ideale omstandigheden bij de dicht bij elkaar geplante wijnstokken, want het klimaat in de regio Panzano is gematigd en warm. In de hoogzomer is de neerslag precies goed voor de wijnbouw. Door deze ideale omstandigheden krijgt bijvoorbeeld de Sangiovese-druif haar kracht en haar volle robijnrode kleur. Wat de wijnen van de Tenuta di Vingole verder kenmerkt, is

  • de levendigheid
  • een fluwelig karakter
  • evenals aroma’s

die perfect met elkaar harmoniëren. 

 Wijngaard van de Tenuta di Vignole

Topwijnen uit Conca d‘Oro

De Chianti mag inmiddels wel als het bekendste synoniem voor Italiaanse wijn worden beschouwd. Geen wonder, want de Chianti-regio is het grootste wijnbouwgebied in Toscane. Voor de Chianti Classico verwerken de Nistri-wijnmakers hun Sangiovese. Die levert de elegantste en meest typische uitdrukking van het terroir. Deze rijpt in houten vaten van Sloveens eikenhout, in de diepe, tegen hitte beschermende kelder van het wijndomein. Zo rijpen hier de beste Toscaanse rode wijnen die men in de Conca d'Oro vindt. Een wijndomein met een kleine schatkelder dus. Proberen is de moeite waard. 

Dingen die u moet weten over Tenuta di Vignole
Wordt er duurzaam gewerkt?
Ja, het wijnhuis zet in op natuurlijke en duurzame landbouw zonder synthetische chemie.
Hoe worden de druiven geoogst?
Uitsluitend met de hand, met zorgvuldige selectie direct in de wijngaard.
Hoe wordt de kwaliteit gewaarborgd?
Door strenge selectie van de druiven, lage opbrengsten en afzonderlijke verwerking van individuele percelen.
Hoe sterk is de traditie in het bedrijf verankerd?
Zeer sterk – tegelijk wordt dit gecombineerd met moderne keldertechniek.

Verdere informatie over Tenuta di Vignole

Website https://www.tenutadivignole.it
Facebook https://www.facebook.com/TenutaDiVignole
Telefoon +393928668101
Fax (+39) 0574.571298
Adres
Bedrijfsnamen:Tenuta di Vignole
Straat:Via Case Sparse 14
Stad:50022 Panzano
Land:Italië
Regio:Chianti
Continent:Europa
Bedrijf
Jaar van oprichting:1970
Wijn
Wijngaard:14 Hektar
NACH OBEN