Levertijd ca. 3-5 werkdagen
Het Château Gruaud-Larose is een wijndomein van de klasse Deuxieme Cru Classé volgens de Bordeaux-classificatie. Het domein ligt aan de oostkant van het schiereiland Médoc.

Een pastoor en zijn kasteel - Château Gruaud-Larose
De eerste vermeldingen van het Château Gruaud-Larose dateren uit 1725, toen Joseph Stanislas Gruaud het domein stichtte. In 1757 verwierf Gruaud drie percelen in de gemeente Saint-Julien Beychevelle. Deze moesten de basis vormen voor zijn wijndomein, dat hij – niet geheel verrassend – Château Gruaud noemde. Het tweede deel van de naam kwam erbij met de neef van de pastoor, Sébastien Larose.
Ook al werd het domein na de dood van Sébastién tussen twee kopers verdeeld, Désiré Cordier kocht in 1935 beide eigendommen terug en bracht ze weer samen. Désiré was eigenaresse van de wijnhandelsgroep Cordier, voor wie het château vele jaren haar topwijndomein was. In 1997 werd het echter verkocht aan de Taillan-groep van de familie Merlaut.

Terroir van de Médoc
Het terroir van het Château Gruaud-Larose wordt typisch door de Médoc gekenmerkt. Aan de oevers van de Gironde zijn door aanslibbingen over miljoenen jaren verschillende sedimenten afgezet, waardoor zich tegenwoordig gelaagde bodems hebben gevormd.
Het belangrijkst zijn hierbij de lichte kiezelafzettingen, die tegelijk goede drainage en temperatuurgregeling mogelijk maken doordat ze overdag overtollige hitte reflecteren en ’s nachts warmte opslaan. Een belangrijke eigenschap in de zomers, die in de Médoc zeer heet en droog kunnen worden. Winden van zee koelen de wijngaarden bovendien af en voeren vochtige lucht af.

Druif en wijn van Château Gruaud-Larose
Typisch voor Bordeaux worden op het Château Gruaud-Larose op een oppervlakte van 82 hectare de volgende druivenrassen aangeplant:
- Cabernet Sauvignon
- Merlot
- Cabernet Franc
- Petit Verdot
Van deze druiven worden tegenwoordig de eerste wijn Château Gruaud-Larose en de tweede wijn Sarget du Gruaud-Larose gevinifieerd. Bij de eerste wijn wordt ca. 90% nieuw hout gebruikt. De rijping vindt plaats volgens de Bordeauxtraditie in barriques.
Verdere informatie over Château Gruaud-Larose
| Adres | |
|---|---|
| Bedrijfsnamen: | Château Gruaud-Larose |
| Straat: | Château Gruaud-Larose |
| Stad: | 33250 Saint-Julien-Beychevelle |
| Land: | Frankrijk |
| Regio: | Bordeaux |
| Continent: | Europa |
| Bedrijf | |
| Jaar van oprichting: | 1725 |
| Groep van ondernemingen: | Taillan-groep |
| Eigenaar: | Familie Merlaut |
| Wijn | |
| Wijngaard: | 82 ha |